Web Programlama

Web Programlama

Web Programlama Nedir?

Adından da anlaşılacağı üzere web stelerinde çalışması için tasarlanmış, kullanıcılarına işletmenin sunduğu hizmetlere online erişebilme imkanı sağlayan ya da işletmenin hedef kitlesi ile sürekli etkilşim halinde olmasını hedefleyen yazılımlar web programlama ile üretilir.

Günümüzde internet üzerinde yer alması planlanan bir web sitesinde her türlü programlama yapmak mümkündür. Önemli olan yapılacak programlamanın yapıldığı projede maksimum yararı sağlamasıdır. Bunun için tarafımızdan yapılması istenilen web programalama işinin öncelikli maksimum faydayı nasıl sağlayacağı tespit edilir. Akabinde yazılım dilinin ne olması gerektiğine kara verilir ve proje için ilk adımlar atılır. Proje tamamlandıktan sonra test sunuşları ve deneme aşamalarından geçen proje yayına alınarak hayata geçirilir.

Web programlamada dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, kullancılarının hizmet almalarını kolaylaştırmak adına arayüz kullanımının en basite indirgenerek tasarlanmış olmasıdır.

Hangi dilleri kullanırız?

Web programlamada projenin amacına göre en hızlı çalışacağı platform tespit edilerek, tespit edilen platforma göre sıklıkla "HTML, CSS, PHP, Asp.NET, JavaScript, Sql, Laravel, Python, Ruby ve Objective-C" dillerini kullanırız.

Menü

Sosyal Ağlar