Web Tasarım Süreçleri

Web Tasarım Süreçleri

 • İşletmenizin Tanımlanması Süreci

  Bir işletmenin ürettiği ürünler ya da hizmetler, o işletmenin hedef kitlesini belirlemede öncelikli olarak rol oynamaktadır. Hedef kitle belirlendikten sonra bu hedef kitleye hitap edecek bir web tasarım sürecinin başlatılması gerekmektedir.

 • Projelendirme ve Mütabakat Süreci

  Doğru belirlenmiş strateji, analizler ve hedeflerin oluşturduğu bir proje, başarılı bir web tasarımın en önemli süreçlerinden birini oluşturur. Bu aşamada firma ve firmanın faaliyet gösterdiği sektör analiz edilir. Firmanın ürettiği ürünler ya da hizmetler incelenir ve dolayısı ile hedef kitle belirlenir. Hedef kitlenin interaktif sistemde nasıl yer aldığı ile ilgili demografik çalışmalar yapılır. Bu demografik çalışmalar doğrultusunda hedef kitlenin firma sektöründe üretilen ürün ya da hizmetler ile ilgili internet üzerinden aradıkları bilgiye nasıl ulaşmaya çalıştıkları analiz edilir. Bu analizler doğrultusunda firmanın ürün veya hizmetlerine dair, resim, açıklama, teknik dökümanlar, referanslar ve benzeri bilgi ve belgelerin sitede nasıl yayınlanacağına dair kararlar verilir. İnternet üzerinde yayınlanacak olan ürün ve hizmetlere hedef kitlenin en kolay şekilde ulaşabileceği bir tasarım kurgulanır. Web sitesinin alan adı ve hosting ihtiyaçları belirlenir. Analizlerden elde edilen bilgiler ışığında web sitesinin proje aşamasından ileriki aşamalara geçirilmesi için mütabakata varılır.

 • Kurumsal Kimliğinizin Belirlenmesi Süreci ve Kurumsal Kimlik Tasarımı
  kurumsal kimlik süreci

  Kurumsal kimlik tasarımı markalaşma sürecindeki en önemli adımlardan birisidir. Kurumsal kimlik, bir kurumun, şirket içi ve şirket dışında duruşunu ve davranışlarını temsil etme biçimlerinin tümüne verilen isimdir. Kurumunuzu güçlendirir, rakiplerinizden ayrılmanızı sağlar ve müşterilerinize kalite ve güven çağrışımı yapar. Günümüzde birçok firma, artık toplam kalite anlayışını benimsemiş ve kurumsal bir stratejiyle kurumsallığını sunma çabası içine girmiştir. Etiler Ajans bu süreçte kurumsal kimliğiniz ile tümleşik bir web tasarımı hazırlamak için kurumsal kimliğin belirlenmesine oldukça önem vermektedir.

 • Teknoloji Seçimi Süreci

  Web sitesinin kurgulanmasından sonra projenin hazırlanacağı platform ve teknolojilere karar verilir. Site flash mı yoksa html mi olacak, sitede veritabanı kullanılacak mı, kullanılacaksa hangi veritabanı (acces, mysql, mssql, oracle), hangi programlama ve ya script dili (asp.net, php, asp, Java, Ajax, Javascript) kullanılacak karar verilir.

  teknoloji seçimi
 • Tasarım ve Yazılım Süreci
  Tasarım Süreci
  tasarım süreci

  Renk paletlerinin seçimi, logo, banner ve sitede kullanılacak görsel öğelerin tasarımlarının yapılması yine web tasarımı projelerinin en önemli basamaklarından biridir. Diğer aşamalar gibi bu aşamada da çok iddalı olan Etiler Ajans müşteriyle mutabakata varana kadar bu aşamayı devam ettirir. Genel itibariyle grafik ve web tasarımcılarımızın yönlendirmesiyle işleyen bu süreç müşterilerimizinde fikri alınarak şekillendirilir.

  Yazılım Süreci

  Site içeriğinin web sitesinde nasıl verileceği, hangi bilgilerin hangi ortamlarda saklanacağı ve ziyaretçiler ile nasıl interaktif bir iletişim kurulacağı belirlendikten sonra veritabanı oluşturulması, admin paneli ve içerik yönetim sisteminin programlanması ve kullanıcı tarafının kodlanmasıyla yazılım sürecine devam edilir.

  yazılım süreci
 • Test Yayını ve Yayın Sonrası Süreci
  Test Yayını Süreci

  Yazılım süreci tamamlandıktan sonra browser testleri, hız testleri, gerekirse stres testi, site de yanlış ve ya kırık linklerin kontrolü, web standartlarına uygunluğunun denetlenmesi, tüm ekran çözünürlüklerinde teste tabi tutulması gibi testler yapılır.

  test yayını

  Yayın Sonrası Süreci

  Testleri bitirilen ve son kontrolleri yapılan proje uygun ve hızlı bir hostingle yayına başlar. Zaten arama motorlarının mantığına uygun olarak kodlanmış ve tasarlanmış sitede anahtar kelimeler ön plana çıkarılır ve google, yahoo, msn gibi arama motorlarına kayıt yaptırılır. Sitenin admin paneli ve içerik yönetimi ile ilgili eğitimlerden sonra site müşterimize teslim edilir.

Menü

Sosyal Ağlar